Knihy a psaní

Jsem autorem knih Zmizelé Sudety, Sudetská pouť aneb Waldgang, Znovuobjevené Krušnohoří, Tváře Krušnohoří, Krušný ráj a Tajná zpráva o Marcebile. Všechny knihy si stále ještě můžete zakoupit. V letech 2009 - 2012 jsem psal scénáře pro seriál České televize Vzduchoplavec Kráčmera. Jsem spoluautorem scénářů pro 52 dílný seriál Minuty z přírody Krkonoš.

Jsem členem redakční rady časopisu Krušnohorský LUFT, do kterého dobrovolně přispívám.

V listopadu 2014 jsem vydal v německém jazyce svoji knihu Sudetská pouť aneb Waldgang.

V listopadu 2017 vyšla poslední kniha Tajná zpráva o Marcebile, která mapuje zásadní události Krušnohoří v 20. století a dění okolo bájné Marcebily. 

 

Petr Mikšíček - Ne/vlastní domov

Společnost, krajina a kultura českých Němců

Osidlování česko-německého pohraničí po roce 1945

Typologie osídlení

 

aneb Vše, co jste chtěli vědět o Sudetech, ale báli jste se zeptat.

 

NOVÁ kniha Ne/vlastní domov je od 7. 5. 2021 na světě a můžete si ji objednat na našem e-shopu https://greatwalks.cz/shop

 

Je to kniha s luxusním přebalem , lidovou cenou, a spoustou informací, které potěší každého, koho fascinuje kultura, krajina a příběh česko-německého pohraničí.

Posíláme poštou, vyzvednout si ji můžete také osobně v Nové Roli a v Praze.

 

 

Petr Mikšíček - Ne/vlastní domov

Společnost, krajina a kultura českých Němců

Osidlování česko-německého pohraničí po roce 1945

Typologie osídlení

Tato kniha vypráví o proměně území bývalých Sudet během 20. století a představuje jedinečné kompendium důležitých faktů a příběhů, které definují společnost česko-německého pohraničí do vypuknutí 2. světové války a přibližuje dynamiku doby v době osidlování pohraničí v 2. polovině. 20. století.

Kniha záměrně vynechává dobu vyhnání Čechů, 2.světové války a odsunu Němců, protože těmto tématům se věnuje spousta jiných knižních titulů. Nevynechává ale genezi názvu Bohemia, Sudety a seznámí vás s vývojem místopisných názvů a osídlení.

Mikšíček využívá široký kulturologický pohled na vykreslení důležitých detailů, které utvářely krajinu a společnost Českých Němců i poválečných slovanských osídlenců. V knize Nevlastní domov je poprvé použit materiál z autorovy bakalářské a diplomové práce, za kterou v roce 2004 získal cenu Josefa Vavrouška.